Användarvillkor

Vi erbjuder ett kostnadsfritt medlemskap för yrkeschaufförer.

Från och med 1 juni år 2022 erbjuder vi två olika medlemskap till nya företagskunder. 

Grund:: 950 kr + moms 

Premium: 1800 kr + moms. 

Medlemskapet gäller i tre månader.

Vi erbjuder 30 % rabatt på premium tjänsten till företag som är anslutna till Fair Transport. 

Vårt grund medlemskap erbjuder ett bra stöd för företag med personlig service och annonsering i sociala medier.

I premium medlemskapet ingår en unik bevakningstjänst samt rekryteringstjänster enligt önskemål. 

Chaufforsportalen.se är en annonseringssajt och agerar endast som annonsör/mellanhand vad det gäller våra produkter och tjänster. Chaufforsportalen.se samlar in person-och företagsuppgifter som endast presenteras för våra medlemmar. Uppgifterna lagras i verksamheten som ett medlemsregister. Vi lämnar inte ut uppgifterna till utomstående aktörer. När man lägger in sina uppgifter godkänner man därmed att våra medlemmar får ta del av uppgifterna. Personnummer anges inte i våra formulär. Foton på körkort eller andra id-handlingar görs på egen risk och blir synliga för våra medlemmar. Men för Er egen sekretess, publicera ej bild på personliga handlingar som körkort, truckkort etc. Som medlem ansvarar man själv för det material och information som publiceras på hemsidan. Administratören har rätt att ta bort oseriösa medlemmar som inte sköter sina åtaganden vid affärer/överenskommelser som görs via vår hemsida. Administratören har rätt att ta bort material och information som anses vara stötande mot allmänheten och som inte passar sig till hemsidans målgrupper och produkter/tjänster. Administratören har rätt att ta bort medlemmars jobbannonser som är inaktiva. Administratören har rätt att ta bort medlemmar som är inaktiva. Administratören har rätt att ta bort en företagsmedlem som inte kan intyga att de har kollektivavtal. Som företagsmedlem godkänner man att vi marknadsför företaget på vår Facebooksida med företagsnamn, ort och länk till hemsida. Reklamutskick med branschnyheter, erbjudanden och nyhetsbrev sker också till angiven mejladress från Chaufforsportalen.se. Vi lämnar inte ut uppgifterna till utomstående aktörer. Vill man inte ha våra mejlutskick eller bli marknadsförd på vår Facebooksida, kontakta niclas.strom@chaufforsportalen.se. För att bli företagsmedlem krävs det att man har kollektivavtal och kan intyga detta. Som arbetssökande medlem godkänner man att vi marknadsför personen på vår Facebooksida samt vid kontakt med företag. Personens namn och foto anges inte i marknadsföringen utan det är endast uppgifter som ort, arbetslivserfarenhet, körkortsbehörigheter etc som publiceras. Det är uppgifter som kan locka företags intresse av att bli medlem och få veta mer. Reklamutskick med branschnyheter, erbjudanden och nyhetsbrev sker också till angiven mejladress från Chaufforsportalen.se. Vi lämnar inte ut uppgifterna till utomstående aktörer. Vill man inte ha våra mejlutskick eller bli marknadsförd på vår Facebooksida, kontakta niclas.strom@chaufforsportalen.se. Alla överenskommelser sker direkt mellan våra medlemmar. Våra medlemmar kan när som helst via sitt användarkonto ändra och radera sina uppgifter. Vill man avsluta sitt medlemskap, kontakta niclas.strom@chaufforsportalen.se. För att hålla vårt medlemsregister uppdaterat kontaktar vi emellanåt våra arbetssökande medlemmar via sms och mejl för att höra om de fortfarande är arbetssökande. Chaufförsportalen.se har rätt att ändra villkoren men medlemmarna måste informeras. Har ni frågor om hur era uppgifter hanteras enligt Dataskyddsförordningen, vänligen kontakta niclas.strom@chaufforsportalen.se.